Duben 2013

Linoryt - Antická maska

28. dubna 2013 v 16:26 Obrázky
Tahle maska je vystavená ve Vatikánských muzeiích, nedávno jsem tam byla a ... nečekala jsem, že to bude tak obrovský :D


Malba - Katalánská secese (Gaudí)

28. dubna 2013 v 16:23 | Magg |  Obrázky
Možná to nevypadá, ale je to na A1 :)


Kresba - Jan Werich

28. dubna 2013 v 16:22 Obrázky
To jsem kreslila na výtvarce :) Je trošku upravenej kontrast, jelikož sken to špatně oskenil :D


Kresba - Anděl

28. dubna 2013 v 14:26 Obrázky
O Vánočních svátkách...


Kresba - Oko

28. dubna 2013 v 14:23 Obrázky
To jsem kreslila někdy před Vánocema :)


Podmořské setkání

23. dubna 2013 v 21:01 | Maggie611XD |  Pohádky na dobrodružnou noc

Bylo slunečné a horké letní dopoledne. Vítr byl příznivý, i moře bylo klidné. Tento klid přerušil motor potapěčské lodi výzkumné společnosti Sunny, která se se sem vydala zkoumat žraloky.
Na lodi byli dva muži, kormidelník a potapěč. Měli s sebou foťák, kameru, různá lana a záchranné kruhy. Loď se zastavila uprostřed oceánu a potápěč se zřejmě připravoval do vody.
Nasadil si ploutve, brýle a další výstroj pro potapěče. Když byl připravený, dal na krk foťák a skočil do vody.
Plaval co nejvíce ke dnu, protože věděl, že v hloubce se lépe pozoruje. Zapl na foťáku kameru a začal natáčet korály, ryby a řasy a čekal, jestli se někde neobjeví žralok.
Po chvíli se žralok opravdu objevil, ale nebyl sám. Měl s sebou ještě partnerku a mládě. Tahle rodinka se potapěči velmi zalíbila a začal je natáčet. Nevšiml si však, jak nebezpečně se ke žralokovi přibližuje.
Žraloka to samozřejmě vyprovokovalo, že to nemohl vydržet a zaútočil. Ne na foťák, ale na potapěče. Ke žralokovi se připojili i ostatní a začali kroužit kolem potapěče, který proti nim neměl sebemenší šanci. Oni měli ostré zuby. A co měl on? No, nic.
Žraloci se do něj pustili. Nejdříve do něj vráželi ocasy a ploutvemi, ale pak se chystali zapoljit i čelisti.
V tom se ozval pod vodou takový jakoby tlumený výkřik, ale znělo to spíš jako plejtvák. Žraloci se lekli a zanechali potapěče svému osudu.
Ten začal klesat ke dnu jako kámen, přičemž sebou ani nehnul. V tom ho někdo popadl za ramena a neskutečnou rychlostí vytáhl nad hladinu.
Pak ucítil ránu do zad, jako kdyby někam spadl. Otevřel oči. Byl zpátky na palubě lodi. S námahou se posadil a podíval se do moře. Ale jediné, co ještě stihl zahlédnout byla část nádherná azurově modré ploutve.

Hrůzokráva v Egyptě

23. dubna 2013 v 21:01 | Maggie611XD |  Pohádky na dobrodružnou noc

V Egyptě staví se pyramida,
Hrůzokráva v letadle sedí.
V kufru má haldu mýdla,
to totiž mumiáci jedí.
Když u sfingy přistála
a došla k hlavní pyramidě,
vážně skoro nevystála
ten strašný útok na mumie.
Když ty lidi žalovala,
aby mumie byly v právu,
Kleopatra jen zařvala:
"Odveďte tu krávu!"
Hrůzokráva naštvala se.
Jak to asi udělá?
Zatoužila však po mase
a to z vodního bůvola.
Když se pěkně napapala,
jak se na krávu sluší,
náhle v dáli uviděla,
jak Tutanchamon prádlo suší.
"Tohle už je vážně moc!
Letím domů," řekla.
A tak strávila tuto noc
v tom Římě, kam utekla.

Ilyfská Hrůzokráva

23. dubna 2013 v 21:00 | Maggie611XD |  Pohádky na dobrodružnou noc

Jen na gauči sedí
a telce se diví.
Raketa čeká,
šéfka se chechtá.
Hrůzokráva nastoupí,
na Ilyfu vystoupí.
Zachránit Ilyfany musela,
vždyť jinak by zemřela.
Sama však nic nezmůže,
náhoda jí pomůže.
Krávorybu sledovala,
potom tajně stopovala.
Uviděla vodofiltr,
byl velký tak jeden metr.
V tom ji chytla Krávoryba,
aby se s ní spřátelila.
Hrůzokráva zaváhala,
Krávorybě vysvětlila,
že zvířata se jí bála,
aby je prý nesežrala.
Krávoryba rukou jen mávla
a Ilyfanům ukázala
nač vodofiltr byl
a tak s ní kámoš každý byl.

Příběh z planetky Ilyf

23. dubna 2013 v 20:59 | Maggie611XD |  Pohádky na dobrodružnou noc

Na planetce Ilyf žijí převážně koně. Je to svět plný krásných pláží s palmami,ovocem a květinami. Napovídá to tomu,že je tam oceán. Jeden obrovský oceán. Ale věřte nebo ne, voda je v něm sladká, pitná a čistá.
Tato planetka má však i jiné zvláštnosti například: je stokrát menší než Země, přesně polovinu tvoří pevnina a polovinu voda. Můžeme tu najít i hlemýždě, kterému se de říká šnekyš. Dále tu žijí motýli,veverky a kachny, které jsou oproti těm našim býložravé. Pak jsou tu ještě žížaly,kterým se zde říká zázračné žížaly,protože půdu zde kypří velmi rychle, i když jejich tu pouze kolem stovky.
V moři žijí pouze delfíni,ryby a Ilyfská příšera. Delfíni a ryby jsou zde také býložravci, ale jediné stvoření, které je masožravec je Ilifská příšera. Žije ve velkých hloubkách a sužuje místní vodstvo.
Obyvatelé se bojí, že až bude málo ryb, vyleze na pevninu a dočista zničí planetku Ilyf. Proto potřebují silnou a odvážnou bytost jako jsi ty. Raketa Ti letí ve čtvrtek(tento týden) v 10:00 dopoledne.
s pozdravem šéfová

"No to snad nemyslí vážně!" rozkřikla se Hrůzokráva "Sotva se přestěhuju už mam jít zas někoho zachraňovat?!". Podívala se na kalendář. Dnes je středa!
Fofrem si zabalila kufr. Pasta na zuby, pilník na drápy,nůžky na peří a svou tajnou zbraň. Brokolici starou 30 let!!!
Druhý den dorazila přesně v 9:59 na místo, kde byla připravena raketa. Vlezla do ní a odletěla do vesmíru.
Když dorazila na planetku Ilyf, přišli ji přivítat zvířata co tam žila. Jejich náčelník kůň ilyfský Hrůzokrávě sdělil jak je situace vážná, a že potřebují nutnou pomoc.
Hrůzokráva konečně pochopila co se děje.
"Jak ji ale mám zastavit?" nechápala Hrůzokráva.
"Jo,tak to je na tobě"řekl náčelník "hlavně ji zastav." "A co když ji nezastavím?"
"Tak tě sežere!".
Hrůzokráva se lekla a tak si zaběhla k moři. To že ji ta příšera sežere, byla dost děsivá představa. Musí přemýšlet! Musí se uklidnit! Jako nejlepší uklidňující prostředek jí napadlo pozorovat vodní hladinu.
Kdyby jí ta příšera opravdu sežrala, měla by plný žaludek. Proč? Protože by vlastně snědla 3 zvířata. Nutno připomenout, že Hrůzokráva byla slepice, kráva a kůň v jednom.
Z jejího přemýšlení jí vytrhl zvuk, který zněl jako křupnutí. No jo, šlápla na šnekyše. "Chudák malej" řekla a kopla ho do moře. Ne, nebojte. To byl šnekyš mořský. Ten se neutopí.
Znovu se podívala na vodu. Už nebyla tak klidná, jako předtím. Malé vlnky se proměnily ve větší a ty pak na největší.
Hrůzokráva mávla křídly a vznesla se, jelikož se to rozhodla prozkoumat. Přelétla nad hladinu. Ulétla teprve pár metrů, když v tom uviděla jak pod vodou něco plave. To něco vypadalo jako delfín a něco jiného dohromady. Protože Hrůzokráva byla dost vysoko, tak toho moc neviděla. Slétla tedy níž, a co neviděla. Byla to Ilyfská příšera. Právě chňapla rybu do zubů a plavala s ní pryč.
Hrůzokráva letěla nad ní. Měla co dělat aby jí stačila. Byla opravdu rychlá. Příšera mířila k ostrůvku, na kterém byla vyhaslá sopka. Kupodivu nevyplula nad hladinu, ale potopila se ještě hlouběji.
"Tak, tady asi moje cesta končí," povzdechla si. Neměla vodu moc ráda. " Ale přece se nenechám odradit trochou vody, když už jsem tak blízko," řekla si. Vyletěla výš, stočila se na šipku a hupsla do vody. Trvalo jí docela dlouho než se zorientovala. Když se konečně natočila směrem k ostrovu, spatřila něco neuvěřitelného! Vodní vchod! Nejspíš do té sopky. Začala plavat směrem ke vchodu.
Šlo to dost špatně. Drápy a kopyta-dost špatná kombinace. Když vplavala do vchodu, ji najednou cosi
vtáhlo dál a pak nahoru. Když se vynořila uviděla 3 věci: kamení, mušle a rostliny.
Ta sopka vypadala zevnitř, no jak to říct, prostě jako sopka. Ale na jedné stěně sopky byl tunel, který vedl někam do podzemí.
Hrůzokráva vylezla z vody a podívala se na tu hromadu kamenů, mušlí a rostlin. Zblízka už to moc jako hromada nevypadalo. Připomínalo to nějaký přístroj, asi proto, že mušle a kameny byly k sobě svázány rostlinami a slepeny pryskyřicí.
"Opatrně, ať to nerozbiješ!" ozval se něčí hlas. Hrůzokráva se otočila a uviděla Ilyfskou příšeru, teda alespoň si to myslela. Ilyfská příšera byla něco podobného jako Hrůzokráva, akorát z jiných zvířat. Hlava, tělo a přední nohy byly koní, místo zadních nohou měla delfíní ocas a místo ocasu, jako toho koňského měla tygří ocas. A jedna maličkost na konec, na hřbetě měla malá vážčí křidýlka.
" Ehm, no… jo… co to vůbec je?''
"Tohle je speciální filtr na vodu, aby byla čistá a stále pitná. Můj vynález, líbí se ti?''
"Ehm, jo, ale…'' A tak Hrůzokráva řekla Ilyfské příšeře, co si o ní obyvatelé Ilyfu myslí a že se jí bojí. Zjistila od ní také, že se nejmenuje Ilyfská příšera, ale Krávoryba, a že jsou vlastně něco jako sestřenice.
A tak Hrůzokráva schovala svoji brokolici, pomohla Krávorybě s jejím filtrem na pevninu k Ilyfanům a všechno jim společně vysvětlily.
Všem se moc ulevilo. Na Ilyfu zase zavládl klid, mír a čistá voda, což byl důkaz toho, že Hrůzokrávina mise byla dokončena.
Když přiletěla domů do Persie, celá vyčerpaná, ani se neobtěžovala zajít k šéfové. Rovnou si doma zapla televizi a sledovala dokument o Ilyfu, který právě začínal a hrála k tomu oslavná píseň o Hrůzokrávě.

Epos o Hrůzokrávě

23. dubna 2013 v 20:58 | Maggie611XD |  Pohádky na dobrodružnou noc

Žila jednou Hrůzokráva,
kterou zajímala jen louka a tráva,
spokojeně si žila,
po ničem jiném netoužila.
Když nastoupil král Chamurappi
co si myslel, že má tlapy,
vymyslel nový zákoník,
z Hrůzokrávy se stal duševně poník.
A když snědla lilii
spatřila Asýrii.
Město Aššur se tam lesklo
až do očí jí to blesklo.
Ninive však bylo hezčí,
kultura tam byla lepší.
Zalezla si do jeskyně,
že tam jen tak přezimuje.
Zevnitř vylezl medvěd s ledem,
ve skleničce s medem.
Hodil ho po Hrůzokrávě,
která zrovna spala v trávě.
Skutálel se k Babylónské věži,
protože se mu do cesty petli plži.
Napálil to do ní,
a tak bylo po ní.