Září 2014

Anime me

27. září 2014 v 21:44 | Magg |  Grafika - tapety
Mám dneska takovou anime náladu, takže jsem si vytvořila svojí "podobiznu". Nevím, jestli jsem si tu podobná, ale líbí se mi to :). Odkaz na stránku tvoření: http://www.rinmarugames.com/game/?game_id=421


Srdce

15. září 2014 v 22:14 | Magg |  Grafika - tapety
Tak jsem měla takovou neobvyklou náladu a stvořila jsem toto :).


Mayday Parade - Lekce v romanci, aneb láska je i risk

9. září 2014 v 22:31 | Invisible |  Já o hudbě, hudba o mě...
Víte, asi by bylo příhodné začít tuhle novou rubriku nějakou pořádnou peckou nebo metalovým flákem, ale upřímě - na tenhle nápad mě přivedli Mayday Parade, tak proč nezačít s nimi?

Tak si pamatuju,
asi rok zpátky,
temná noc, měsíc v úplňku.
Seděla jsem na posteli,
v ruce kytaru - nehrála jsem,
prostě jen tak pro klid.
A v uších i duši: Mayday Parade.

Ani pořádně nevím, jak jsem se k nim dostala - nejspíš jsem je zahlédla někde na karaoketextech nebo facebooku, vážně nevím. První písnička, kterou jsem od nich slyšela a okamžitě se do ní zamilovala, je When I Get Home, You're So Dead. Možná vám to tak z názvu nepřipadá, ale je to písnička o lásce (upozorňuji: strašně vlezlá a chytlavá). Ona vlastně jedna písnička dokáže pojednat o tom, o čem vlastně celé Mayday Parade je - láska. Krutá nešťastná láska.
Buď je ta vaše vysněná kráska tak trochu lehčí dívka (jako ve výše zmíněné písničce), nebo máte fajn holčinu, jenže se o ni zajímá ještě někdo další a vás místo žárlivosti přepadne strach (písnička Miserable At Best - krásná). Taky se může stát, že vás děvče opustí, ale vaše láska stále trvá a drásá vám to srdíčko - The Memory. Písnička I'd Hate To Be You When People Find Out What This Song Is About, je hodně zajímavá - taková na přemýšlení. Nevím, jestli bych její text měla rozebírat, tuhle si asi musíte každý probrat sám :).
Jako poslední rozeberu písničku Stay. Ta je chudinka taková žalostná, i když tak úplně nezní tou hudbou, z textu byste skoro brečeli - pokud si dokážete přeložit název, asi vám musí být jasné proč. Prostě: Udělám cokoli, jenom zůstaň se mnou. Slaďárna.
I když na texty tohoto typu opravdu nejsem, jsou kapely, který to umí vykouzlit tak, že se to líbí i mně - a jednou z nich je právě Mayday Parade. I když od nich mám jen 12 písniček, mam k nim docela silný citový vztah, je to prostě... nevím, nevím jak bych to popsala, ale prostě je mám strašně ráda. Občas mi přijde, že se snaží ve své hudbě varovat před láskou, nebo ji tak nějak vyučovat - jedno jejich album se dokonce jmenuje A Lesson In Romantics. No jo, láska je možná risk, ale risk je zisk ;).
Na závěr vám jen doporučím ještě pár písniček, které jsem nezmiňovala a stojí za poslech. Anywhere But Here a Still Breathing byly taky jedny z prvních skladeb, jež jsem od Mayday Parade slyšela a vážně patří mezi nejlepší. Dál doporučuju Center Of Attention; Get Up; Jamie All Over a Oh Well, Oh Well. Taky udělali s Vicem Fuentesem moc dobrej cover na Somebody That I Used To Know, takže si to určitě poslechněte.
Pro dnešek už se loučím, můžete mi napsat do komentářů, jaký je váš názor na Mayday Parade, jejich texty, hudbu nebo to varování před láskou - nebo třeba, co si myslíte o lásce (nedokážu uvěřit tomu, že něco takovýho píšu v tričku s Dream Evil - holt asi umím být i citlivá duše :D).
Takže se loučím a dobrou noc ;)


Únos

9. září 2014 v 21:48 | Invisible |  Povídky
Otevřel oči,
rozhlédl se
- tma.
Kde je?
Co se stalo?
Paměť službu vypovídá.

Pokus o pohyb
- neúspěšný,
jak jinak.
Tělo ztuhlé,
provazy zaškrcené,
výkřik se tichem rozléhá.

Nikde nic,
reakce žádná.
Chladná zem lepí se na bedra,
kosti od ní otlačené.
Do rukou, na zápěstí,
krutě provaz řeže.

Hází sebou
ze strany na stranu,
provazy svírají však
ramena, stehna i kotníky.
Marné to pokusy,
pokusy zoufalství.

Proud světla ozáří
bledou tvář, strachem zkřivenou.
Je to snad anděl strážný?
Přišel odvahu dát?
Ne.
Tenhle přišel aby bral.

Pud sebezáchovy
nutí couvat, utíkat pryč.
Provazy však
opačný názor mají.
Zazní smích
- spíše chechot, chcete-li.

Rudé oči vytřeštěně
sledují ten výjev.
Zbraň putuje od opasku
do ruky, směr do prostoru.
Co teď, co bude dál?
Všichni si můžeme domyslet.

Zatajený dech,
okamžik napětí.
Jediný pohyb rozhoduje.
Hlasitá rána,
tekoucí krev,
nebo jen hrůzný, strašlivý sen?

Dream Evil - plakát

4. září 2014 v 22:36 | Magg |  Grafika - tapety
Víte, poslouchání málo známých kapel má jednu velkou nevýhodu - nikde neseženete jejich trička. Tak jsem si tedy vytvořila tenhle plakát jako potisk na triko s Dream Evil - už jen to zrealizovat! :)