Říjen 2014

Bradavické koleje - anilinky

29. října 2014 v 21:10 | Markéta Čechurová
Nedavno jsem během dvou dnů konečně zkoukla všech 8 filmů s Harrym Potterem (první dva jsem od školky uměla naspaměť, třetí jsem viděla párkrát, čtvrtej a pátej jednou před lety a poslední tři vůbec) a takhle to dopadlo :D. Tak si říkám, kdo je vaše nejoblíbenější postava? A do jaké koleje byste chtěli patřit? Já jsem už od těch pěti let chtěla do Havraspáru, jelikož jsou tak nějak uprostřed, mezi Zmijozelem a Nebelvírem, a navíc mám ráda havrany :D. No a co se týče postavy, tak jsem měla už od prvního shlédnutí prvního filmu nejradši Severuse Snapea. Nikdy jsem úplně nedokázala vysvětlit proč... Oni si všichni mysleli od začátku jak je zlej, on dělal jak je zlej, ale nebylo to tak. Věřila jsem mu až dokonce, i vraždu Brumbála jsem si dokázala zdůvodnit, a vyplatilo se ;). Kdybych někdy měla bejt učitelka, inspirovala bych se u něj :D.

Halloween

29. října 2014 v 20:55 | Markéta Čechurová |  Grafika - tapety
Tak jak se připravujete na Halloween, příšerky? Já už mám plány a mohu vám říci, že to bude jednoduše epické!
Evil Boots And The Sad Suicide

29. října 2014 v 13:15 | Markéta Čechurová |  Povídky
(Je to v angličtině, protože to byl původně úkol na aj a prostě to tak zní líp ;))

Once upon a time, there were teo little boys called John and Jack - the best friends. Forever? No! Because something came between them. That something were shoes.
One day, John and his mom were walking down the street along the shops. John didn't give a damn about it until he saw them: totally amazing boots. They looked ancient, but they obviously were new - because of their price. John asked his mother for them. He didn't have to cry too hard, his family was extremly rich.
The next day, he wore his new shoes at school and everyone was admiring him - everyone excluding his best friend Jack. He was really angry - John only cared about his boots and fame and forgot about him. Jack was hoping - no, expecting, that John would get enough of the boots and would be the same John like before. But the opposite was true.
John was wearing his shoes constantly every day and Jack was still angrier and angrier - he also started to be jealous. He know, he had to end it. So, he made an evil plan.
In the night he broke into John's house, intending to steal those terrible boots. But when he came to John's bedroom, he saw him sleeping with his boots on his feet. He came closer and recognized, that the boots were really not so ordinary - they had teeth! Jack felt frozen - he was so scared.
Suddenly he heard a weak whispering: 'Please, help me. Take off my shoes.' Now everything was crystal clear - John was the prisoner of his evil shoes. Jack had to help him. He grabbed the left shoe and pulled. But the right shoe woke up and started to fight him. Jack jumped aside and threw the left boot into the right boot's mouth. The left boot died immedietly. The right shoe was so ashamed of what it had done and committed a suicide - it ate itself.
John was saved and happy. He promised, that he would never forget about Jack's brave act. But he lied - two months after a cobblestone hit his head and he lost his memory. Since this betrayal Jack has never trusted anyone. Never.

Malba - Hloubák/Fardeep (Deltora)

27. října 2014 v 18:12 | Markéta Čechurová |  Obrázky
Zakletý Hloubák, strážce diamantu z obálky sedmého dílu první série Deltory, Údolí ztracených (napsala Emily Roddaová, autor obálky Marc McBride). Jemně poupraveno :)


ÓM MANI PADME HÚM

27. října 2014 v 18:05 | Markéta Čechurová |  Grafika - tapety
Mantra lidu Himalájí, na niž jsem narazila na výstavě Šangri-la. Namalovala jsem její znění, upravila v picture manageru a vůbec to nevypadá špatně ;)


Perokresba - Loď (Příšerné příběhy z černé lodi)

27. října 2014 v 17:58 | Markéta Čechurová |  Obrázky
Ještě jeden obrázek od Davida Robertse z knihy Chrise Priestleyho, konkrétně z povídky Černá loď - zase v trochu upravené verzi. :)


Perokresba - Přístav (Příšerné příběhy z černé lodi)

27. října 2014 v 17:42 | Markéta Čechurová |  Obrázky
Kresba z druhého dílu Příšerných příběhů od Chrise Priestleyho, konkrétně z povídky Vyřezávaný zub. Předlohu nakreslil David Roberts, ale moje verze je trochu upravená.


Perokresba - Victor&Emily (Mrtvá nevěsta Tima Burtona)

27. října 2014 v 17:37 | Markéta Čechurová |  Obrázky
Musím se přiznat, že nos a brada Emily mi dali docela zabrat, jelikož jsem si předlohu upravovala, ale nakonec jsem s výsledkem spokojena. Miluju ten film ^^.