Duben 2015

Duben 2015

30. dubna 2015 v 19:27 | Magg |  Čtenářský deník
Ahojky :D

Duben byl nějak dlouhej, takže jsem hodně četla,
teď mam rozečtený asi tři knížky, takže... :D
Za tento měsíc jsem stihla přepsat příběh Legion Of The Damned a dopsat další knížku, takže po literární stránce to byl úspěšný měsíc! Taky proto, že jsem si koupila strašně moc knížek - což ale dokonale vysálo jak peněženku tak kasičku, takže po stránce finanční to byl dost velký propadák :D.
Ale teď už k tomu, co jsem přečetla - rozhodla jsem se, že budu do závorky psát bodování od jedné do deseti podle toho, jak se mi kniha líbila, třeba to někoho motivuje k četbě, co vy na to? :D
Tak, tady to je:

J. K. Rowling - Harry Potter a Relikvie smrti (10/10)
J. Voskovec + J. Werich - Balada z hadrů (8/10)
Franz Kafka - Proměna (4/10)
Alexander Exquemelin&Terry Breventon - Pirátské deníky (9/10)
Zdeněk Jirotka - Saturnin (9/10)

To je dnes ode mně vše, zatím se mějte a さようなら ;)

ZMĚNY!

11. dubna 2015 v 22:14 | Markéta Čechurová |  Jiné...
Ahojky, lidičky.
Připravte si krumpáče, bagry, jeřáby a lopaty, jelikož jdeme překopat téměř všechno, co jsem kdy napsala. Ano, je to tak. Tímto bych chtěla strašně moc poděkovat Mirimë (Karolíně Kahounové, mojí dobré kamarádce, skorosousedce a mladé české spisovatelce - přečtěte si její knihu Poslání, je vážně skvělá) za to, že mě na tenhle nápad přivedla - ale je pravda, že jí vděčím i za jiné nápady (díky, Kájo!).
Vy, co mě znáte osobně určitě víte, že o svých starých dílech tvrdím, že jsou strašná - a taky že jsou, jak jsem vůbec mohla takovýhle věty dát dohromady? Jenže, proč teda vysí tady na blogu? Ano, na blogu vysí spousta mých děl, která se mi buď nelíbí stylem psaní, nebo si jimi nejsem tak úplně jistá. Ale proč bych teda tady měla něco takového publikovat? Přesně tak.
Takže, jen co dopíšu a doupravím právě rozepsanou knihu, vrhnu se na úpravu Legion Of The Damned - podle mého prostě má šanci, jen to chce ještě vychytat nějaké mouchy. V době úpravy bude na blogu kniha nepřístupná. Pak budu pokračovat i s ostatními - jak s knihami, tak s povídkami a nejspíš i s básničkami.
To je zatím ode mě vše, těšte se na kopání, držte mi palce a さようなら ;)

Leden - březen 2015

8. dubna 2015 v 17:15 | Magg |  Čtenářský deník
Tak dneska již potřetí! :D

Poslušně hlásím, že jsem se za poslední tři měsíce, co se týče čtení, celkem činila, takže tady je seznam toho, co se mi podařilo přečíst ;) :D.

J. K. Rowling - Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
J. K. Rowling - Harry Potter a Ohnivý pohár
J. K. Rowling - Famrfpál v průběhu věků
J. K. Rowling - Fantastická zvířata a kde je najít
J. K. Rowling - Harry Potter a Fénixův řád
J. K. Rowling - Bajky barda Beedleho
Gisela Kautz - Amika: Důležité rozhodnutí
J. K. Rowling - Harry Potter a Princ dvojí krve
Edgar Allan Poe - Havran
Moliére - Lakomec

Tak zatím ;),
さようなら

DURARARA! (Upoutávám vaši pozornost :D)

8. dubna 2015 v 17:08 | Magg |  Jiné...
Zdárek :D.

Tak, článek jistě upoutal vaši pozornost (:D).
Chtěla jsem vám povědět, že jelikož jsem fejlr asi jako Arnold Rimmer, přibyde nejspíš v bližší době na blog další knížka "Námořnické historky a příhody tajemného kapitána, kterého poučil život o tom, že není moudré sdělovat své jméno na potkání" :). Je to o pirátech (skoro by se dalo říci "jak jinak"), s kapkou historie, a upřímně, líbí se mi to :D. I když Legion Of The Damned se mi asi povedla o něco více....
No, tak či onak, i po pátem (nebo už šestém?) neúspěchu s psaním vesele pokračuji, dokončuji další knihu, další už mám rozvrženou a myslím, že tak v květnu už bych se na ni mohla vrhnout, plus mám ještě tak zhruba vymyšlené další dvě (a taky chci přepsat to, co jsem psala dřív, aby to bylo v nějaké čitelné formě :D).
Takže tak za měsíc, počítám, dám osudu do rukou svůj šestý pokus a snad už by to mohlo vyjít :D. Takže mi držte palce ;).
Jo, a nenapadá vás, jak by se dal blog nějak...oživit? Napadlo mě dělat něco jako "čtenářský deník", že vám prostě každý měsíc napíšu seznam toho, co jsem přečetla, a vy se z toho třeba můžete inspirovat pro vlastní četbu ;).
Kdyby vás něco napadlo, neváhejte mi napsat ;)
To bude asi vše, takže nezbývá než říci:

さようなら (Sayonara ;))

The Marauder's Map (Pobertův plánek)

8. dubna 2015 v 16:51 | Magg |  Obrázky
Jak už vám asi došlo, mám docela dost ráda knihy J. K. Rowlingové, takže asi nikoho moc nepřekvapí, že jsem se dala do výroby Pobertova plánku. Byla to celkem makačka, ale našla jsem nějaký "návod" (v němčině :D), takže o to to bylo lehčí (dám ho na konec článku :)).


Kalendář: Duben - Kanji

4. dubna 2015 v 23:22 | Markéta Čechurová |  Obrázky
To si tak pustíte jednu epizodu anime, nedáte si pozor a za pár měsíců už si malujete kalendář na duben v kanji :D