Září 2015

Jak to vypadá s Legion Of The Damned?

11. září 2015 v 23:49 | Markéta Čechurová |  Legion Of The Damned
Tak si tu sedím u sestřenky v pokoji, utvrzuji se v tom, že mám Eluveitie radši než Taylor Swift, a najednou mi dojde, že ten nápis "Z důvodu rekonstrukce je příběh Legion Of The Damned nepřístupný ;)" mi hyzdí blog už půl roku.

A proč?

No, první měsíc mi zabralo přepisování, upravování a tak, za což jsem opravdu ráda, jelikož celá první čtvrtina knihy byla vážně vážně špatná (vyškrtávala jsem celý odstavce). Postupně se to zlepšovalo, ale nic není nikdy dokonalé. Pozměnila jsem i děj. Měla jsem pocit, že to mám udělat, a už jsem se mnohokrát poučila o tom, že neposlechnout instinkt se nevyplácí.

Poté jsem hotové dílo poslala do Fragmentu. Slíbili mi odpověď do tří měsíců. Bohužel, ve Fragmentu to bylo duben, květen, červen nějaké divoké (koupil je Albatros, z toho jsem měla docela šok), takže jsem ještě psala pani redaktorce, jestli na mě náhodou nezapomněli. Tak prý ne, ale musím ještě počkat. Čekám už asi pátý měsíc a upřímně jsem z toho dost nervní.

Tu knížku jsem odesílala s přesvědčením, že na ni můžu být patřičně hrdá, vážně se mi líbí. Ne, že bych teď o ní měla nějaké pochybnosti, ale říkám si, že pokud se pani redaktorce nebude líbit a kniha se tudíš nevydá, a já nebudu mít na to ji potřetí upravit, protože jsem s ní spokojená, kdo si ji potom přečte? Jo, smutný to život můj :D.

Každopádně,
ať už kniha bude vydána nebo ne, určitě k ní chci natočit video trailer. A pokud bude mít trailer dobrý ohlas, možná bych ve videích na námět Legie pokračovala.

A proto se ptám:
kdybyste viděli trailer na knihu a líbil by se vám, přečetli byste si ji, i kdyby byla jen v internetové podobě?

Díky za každý komentář a držte mi palce ;).

Vaše MaggInterview s upírem

6. září 2015 v 12:08 | Magg |  Recenze


Autor: Anne Rice
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 1976
Počet stran: 390
Nakladatelství: Československý spisovatel
Vazba knihy: brožovaná

Anotace:
Kultovní román, kterým to všechno začalo... Louisovi je dvě stě let. Ze života okusil všechno kromě smrti. Ta je mu jako upírovi zapovězena. Ale temné hříchy černé duše ho tlačí natolik, že se zpovídá mladému reportérovi, který nebezpečně propadá jeho omamnému kouzlu. Filmoví nadšenci si jistě vzpomenou na stejnojmennou adaptaci, ve které hlavní role ztvárnili Brad Pitt a Tom Cruise...

Jak jsem se ke knize dostala & proč píšu recenzi:
Knížku jsem potkala v Levných knihách, zaujala mě nejdřív obálka a potom i celé téma. Recenzi jsem se rozhodla napsat, protože mě knížka velmi zaujala. Čím?

Recenze:
Co se týče vzhledové stránky, obálka je moc krásná a strávila jsem spoustu času jejím zkoumáním. Jen by bylo možná hezčí, kdyby byla kniha v pevné vazbě. Písmo uvnitř je také příjemné pro oko.
Co se týče knihy samotné, téma je velmi zajímavé, ale překvapilo mě, že neměla vlastně žádný úvod, nedozvíme se vůbec, jak se mladý novinář dostal k upírovi. To mě hodně překvapilo. Trvalo mi delší dobu, než jsem najela na neobvyklý styl, jímž je kniha napsaná, tudíš se mi četla poněkud pomaleji. Jinak se mi příběh velmi líbil - je velmi neobvyklý, autorka mě překvapila nespoutaností svého psaní, není svázána morálkou, společenskými pravidly - to se mi líbí, to oceňuji. Knížka se mi vážně líbila, četla se sice pomalu, ale má zajímavý příběh. Jen se přiznám, že jsem neměla ráda Claudii, ani trochu. Přišlo mi, že Louise furt jenom využívá a citově ho vydírá. Stejně tak Lestat, i když ne tak moc, měla jsem ho radši. A Louis? Toho jsem ráda měla, ale štvalo mě, jak sebou nechal vorat. To mě na lidech štvává opravdu hodně.
Celkově se mi kniha líbila. Skrývá v sobě spoustu zajímavých otázek a donutí vás přemýšlet.

Bodové hodnocení:
8/10
Jak říkám, chyběl mi úvod, zároveň i závěr a pomalu se četla. Jinak velká spokojenost :).

Srpen 2015

1. září 2015 v 14:03 | Magg |  Čtenářský deník
Ahojky!

Srpen je za náma, takže je čas na každoměsíční rekapitulaci toho,
co se mi podařilo přečíst - a že je toho zase dost :D

Michaela Burdová - Volání sirény: Pomsta (9,5/10)
Nils Resche&Lutz Konetzke - Tajuplný kód (8/10)
Příběhy o štěští (10/10)
Anne Rice - Interview s upírem (8/10)
Siku - Manga Ježíš (9,5/10)
Božena Němcová - Babička (6/10)
Ódži Hiroi&Júsike Kozaki - Případy Kjóko Karasumy 3 (8/10)
Ódži Hiroi&Júsike Kozaki - Případy Kjóko Karasumy 5 (8/10)
Louise Rennison - Je to na draka (9/10)
Judith Schalanski - Atlas odlehlých ostrovů (10/10)
Hiromu Arakawa - Fullmetal Alchemist 8 (10/10)
Cugumi Óba & Takeši Obata - Death Note 5 (10/10)
Cugumi Óba & Takeši Obata - Death Note 6 (10/10)
Cugumi Óba & Takeši Obata - Death Note 7 (10/10)
Cugumi Óba & Takeši Obata - Death Note 8 (10/10)

Zatím se mějte a ahoj ;)