Březen 2016

K přečtení - duben 2016

31. března 2016 v 18:21 | Dýňový Král |  Jiné...
Ahojky! Je konec měsíce a to znamenáááá... čtecí plán na ten příští! :D
Vím, že jsem ještě nenatočila Přečteno za březen, ale i tak vám prozradím, že jsem 2 ze sedmi knih minulého TBR nepřečetla, takže se mi tím pádem posouvají na další měsíc - a že tu toho bude požehnaně :D
Zde je tedy můj celkem šílený seznam:

 1. Jane Austen - Pýcha a předsudek
 2. Cugumi Óba&Takeši Obata - Death Note 13: How to read
 3. Roald Dahl - Karlík a továrna na čokoládu
 4. Viktor Dyk - Krysař
 5. Jeff Stone - Pět bojovníků: Tygr
 6. Jeff Stone - Pět bojovníků: Opice
 7. Jeff Stone - Pět bojovníků: Had
 8. Gideon Defoe - Piráti! : Dobrodružství s vědátory
 9. Hiroja Oku - Gantz 1
 10. Hiroja Oku - Gantz 2
 11. Hiromu Arakawa - Fullmetal Alchemist 20
 12. Hiromu Arakawa - Fullmetal Alchemist 21
 13. Hiromu Arakawa - Fullmetal Alchemist 22

Ano, já vím, vypadá to šíleně, navíc mám ještě něco zamluveno v knihovně, ale vlastně až na Pýchu a předsudek jsou všechny dost krátké - tak snad to stihnu, držte mi palce :D. (Nebudu se tu o nich rozepisovat, stejně vám to pak všechno povím ve videu :D).
Tak se mějte krásně, ahoj ;).

K přečtení - 2. půlka března 2016

14. března 2016 v 16:20 | Dýňový Král |  Jiné...
Ahojky! :D

Tak jsem si po dlouhé době taky vzpomněla, že mám taky blog, který chci využívat, ale jak je vidět, prostě na to furt zapomínám :D. Protože vlastně všechno, co bych mohla napsat na blog, raději řeknu ve videu - přijde mi to prostě rychlejší. Docela jsem přemýšlela, co bych tak mohla přidávat na blog a zároveň o to ochuzovat youtube kanál, když v tom to přišlo jako blesk - TBR! Víte co, já nejsem ten typ člověka, co by rád něco papouškoval pořád dokola, tudíš mi přišlo zbytečné natáčet měsíční TBR, když o nich stejně budu mluvit v Přečtenu. Protože já své plány prostě plním :D. Málokdy se mi stane, že by něco z nich nevyšlo - samozřejmě na to, aby se to nestalo nikdy, zas tak dobrý plánovač nejsem :D. Ale na druhou stranu by bylo fajn si to nějak utřídit, abych pak nemusela přemýšlet, po čem sáhnout dál (někdy příliš mnoho možností to rozhodnutí ještě ztěžuje!).
Takže, tady to je, moje historicky první TBR pod českým názvem "K přečtení". Samozřejmě, už je půlka měsíce za námi, takže ty již přečtené sem s dovolením psáti nebudu :D.

 1. Hadžime Isajama - Útok titánů 4
 2. Hadžime Isajama - Útok titánů 5
 3. Hadžime Isajama - Útok titánů 6
 4. Robert Louis Stevenson - Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
 5. Jane Austen - Pýcha a předsudek
 6. Alice Moon - Krvavá romance: Krutá láska
 7. Cugumi Óba&Takeši Obata - Death Note 13
Útok titánů jsem rozečetla minulý týden a je to opravdu skvělá manga! Čtvrtý díl mám rozečtený, je to dobré, ale štve mě, že pak budu muset čekat na překlady dalších dílů :(.
U Jekylla a Hyda jsem v půlce a nemohu si stěžovat - jak to Stevenson dělá, že je vždycky o kousek lepší, než čekám? Vážně, pokud hledáte dobře napsané čtení k maturitě, rozhodně Stevenson. Skoro mi ani nepřijde, že bych četla knihu o 111 let starší než já...
Tím však maturitní četba nekončí, ještě jsem si z knihovny půjčila Pýchu a předsudek. Viděla jsem jednu z filmových verzí a... nevím, nezní to špatně. Každopádně si chci knihu přečíst ;).
A teď přichází resty. Tak třeba poslední díl Krvavé romance. Ne, že by se mi do toho nechtělo, je to čtivé, ale ty postavy mě už docela štvou. Jakože hodně - snad se v závěru série alespoň někdo z nich zachová rozumně...
Druhým restem a zároveň poslední knihou na seznamu je třináctý díl Death Note, který shrnuje celou předchozí sérii všemi možnými způsoby. Přiznám se, že jsem tuhle knížku sháněla jako blázen a teď se tomu vážně musím smát, jelikož... se čte trošku hůře než jsem očekávala :D. Ale což, záleží na pasáži.

No nic, to je ode mě pro dnes asi vše, snad už na ten blog nebudu tolik zapomínat :D. Četli jste nějakou z výše zmíněných knih?

Mějte se, papa ;).